Blog > Komentarze do wpisu

5 produktów niezbędnych w każdej apteczce

domowa_apteczka2Apteczka niezbędna jest nie tylko w biurach czy zakładach przemysłowych, ale również w domach. Poza lekami przeciwbólowymi i przeciwgorączkowymi powinno się w niej znaleźć także kilka innych przedmiotów, które na pozór wydają się zbędne – choćby ciśnieniomierz. Poniżej znajduje się lista 5 produktów, w które każdy z nas powinien wyposażyć własną domową apteczkę.

 [more]

Bandaże

Każda apteczka powinna być wyposażona w minimum 5 sztuk bandaży. Są bardzo ważne, ponieważ to właśnie one przytrzymują jałową gazę, którą przykładamy np. do miejsca skaleczenia. Wyróżniamy kilka rodzajów bandaży:

 • dziane – są sterylne, absorbują płyny, ale jednocześnie nie są elastyczne;
 • elastyczne – służą do unieruchomienia zwichniętej lub złamanej kończyny i wykonywania uciskowego opatrunku, zazwyczaj nie są jałowe;
 • kohezyjne opaski – to rodzaj elastycznego bandaża, który sam do siebie przylega, nie trzeba więc stosować dodatkowych zapinek.

W aptekach możemy kupić też bandaże już z opatrunkiem, które są niezwykle łatwe w użyciu. Dzięki nim szybko opanujemy krwawienie z rany.

 

Rękawiczki jednorazowe

Wbrew pozorom, jednorazowe rękawiczki są nam również bardzo potrzebne. Mogą być wykonane z lateksu, gumy nitrylowej lub winylu – ważne, by wyrzucać je do kosza od razu po użyciu. Ten produkt zmniejsza ryzyko zakażenia i będzie przydatny zwłaszcza w momencie, kiedy będziemy chcieli opatrzyć goszczącą w naszym domu obcą osobę. Może się również przydać w przypadku pomocy innemu domownikowi, ponieważ zachowamy wtedy zasady aseptyki.

 

Środek przyspieszający gojenie ran

W każdej apteczce powinna znaleźć się woda utleniona oraz preparat wpływający na szybsze zagojenie się powstałej rany. Dobrym wyborem będzie uniwersalna maść na problemy skórne, która w swoim składzie będzie zawierać alantoinę. To substancja, która łagodzi nie tylko ból i pieczenie, ale również inne skórne dolegliwości. Prowadzi do znacznie szybszej regeneracji naskórka, utrzymuje też na ranie wilgotne środowisko. Dzięki temu opóźniony zostaje proces wytwarzania się strupa i nowy nabłonek szybciej może nachodzić na uszkodzoną powierzchnię skóry.

 

Termometr

Wydawać by się mogło, że ten produkt znajduje się w każdym domu – nic bardziej mylnego. Czasem zdarza się, że mamy wysoką gorączkę, ale nie możemy jej zmierzyć, ponieważ nie możemy znaleźć lub jeszcze nie kupiliśmy termometru. Takie sytuacje wbrew pozorom zdarzają się dość często.

Obecnie na rynku dostępne są termometry bezrtęciowe, elektroniczne i bezdotykowe, które przybliża się do okolic skroni lub ucha. To bardzo przydatny przedmiot zwłaszcza, gdy w naszym domu znajdują się niemowlęta lub małe dzieci.

 

Ciśnieniomierz

Produkty takie jak ciśnieniomierze zyskują na popularności – dzięki nim możemy samodzielnie zmierzyć swoje ciśnienie i je kontrolować. Wyróżniamy dwa podstawowe typy takich urządzeń:

 

 • aparaty mechaniczne – ręcznie pompujemy w nich mankiet i odsłuchujemy tony nad ramieniową tętnicą za pomocą lekarskich słuchawek. Są bardzo dokładne pod warunkiem, że pomiar przeprowadzimy w sposób prawidłowy;
 • aparaty elektroniczne – najczęściej w pełni automatyczne, idealne do użytku domowego. Wynik podawany jest na wyświetlaczu, jednak najczęściej jest nieco mniej precyzyjny.

 

Czasami codzienne mierzenie ciśnienia krwi bywa koniecznością, np. w przypadku osób borykających się z nadciśnieniem. Niemniej taki produkt powinien znaleźć się w każdej apteczce domowej – nigdy nie wiemy, kiedy może się przydać.

piątek, 07 kwietnia 2017, perfumowana

Polecane wpisy

 • Lancome La Vie Est Belle

  Ostatno stanęłam przed wyborem zmiany zapachu, a przyczyna bardzo prosta - skończyła się buteleczka lubianego przeze mnie zapachu. Chciałam coś zmienić, a nie l

 • Kosmetyki naturalne do pielęgnacji

  Naturalne kosmetyki do pielęgnacji włosów potrzebne od zaraz ;) Trochę szukała i czytała na różnych portalach, ale odkryłam ostatnio moc serwisu YT i recenzji k

 • Krem brzozowy

  Hypoalergiczny krem brzozowy z betuliną o zapachu orchidei to połączenie intensywnej pielęgnacji pochodzącej prosto od natury z kwiatową wonią przywodzącą na my