Kosmetyczna Gosia

Wpis

wtorek, 11 lipca 2017

Sposoby na zdrowy kręgosłup

zdrowy kregoslupProblemy z kręgosłupem dotykają coraz to więcej osób. Winny temu jest siedzący tryb życia, brak ruchu oraz nieprawidłowa postawa podczas pracy przy komputerze czy podczas oglądania telewizji. Niestety z pozoru niewielki problem może okazać się poważnym schorzeniem, które może obniżyć jakość życia. Podpowiadamy jak temu zapobiegać.

 

Czy aktywność fizyczna jest dobra dla kręgosłupa?

Bardzo często zapomina się, że kręgosłup to nie tylko szkielet, który podtrzymuje nasze ciało, ale również część ciała, którą można, a nawet warto jest ćwiczyć. Przylegające do niego mięśnie, jeśli są w dobrym stanie będą znaczącą pomocą w codziennym „dźwiganiu” ciężaru ciała.

 

Jak wiadomo kręgosłup to bardzo ważna część ludzkiego ciała, dlatego warto jest w szczególny sposób o nią zadbać. Dlatego warto jest to robić pod okiem specjalisty. Można zapisać się na zajęcia u fizjoterapeuty, jeśli zmagamy się z poważnymi schorzeniami lub bólami, jednak nie brakuje szerokiej oferty w klubach fitens. Dedykowane tej części ciała zajęcia skupiają się przede wszystkim na tym, by wzmocnić i rozciągnąć mięśnie kręgosłupa. Są one dodatkowo bardzo relaksujące i pozwalają na rozluźnienie niektórych kręgów. Dzięki temu kręgosłup nie tylko może mniej boleć, ale również lepiej znosić to, na co jest na co dzień narażony.

 

Ponadto regularny ruch pozwala na zwiększenie dopływu tlenu to wszystkich komórek ciała, dzięki czemu cały organizm dużo lepiej działa, a ciężar, jeśli posiadamy odpowiednio wyrzeźbione mięśnie spoczywa nie tylko na kręgosłupie. Warto jest również rozciągać się oraz pływać, ponieważ jest to zajęcie angażujące absolutnie wszystkie mięśnie.

 

Jak nauczyć się właściwej postawy ciała?

Nie jest tajemnicą, że częste problemy z kręgosłupem wynikają ze złych nawyków, które są przez nas powielane prze następne lata życia. Dlatego warto już od najmłodszych lat uczyć dzieci, że wyprostowana sylwetka to nie tylko zdrowie, ale również aspekt wizualny, który wpływa na wiele czynników – wyprostowana osoba uchodzi za pewniejszą siebie.

 

Bardzo ważna jest wyprostowana sylwetka, szczególnie na wysokości ramion, ponieważ to one mają tendencję do kulenia się. By temu zapobiec można zakupić specjalny gadżet, który daje sygnał dźwiękowy, gdy sylwetka nie jest właściwa. Można go nosić w każdy wieku i bardzo skutecznie usuwa złe nawyki.

 

Ważne jest również zachowanie odpowiednich warunków do nauki, czytania, a nawet spędzania czasu przed komputerem. Warto zatem zakupić dobre jakości fotel, który, jeśli nie jest odpowiedniego rozmiaru może posiadać specjalne nakładki na kręgosłup, które ułatwiają zachowanie wyprostowanej postawy. Ważne jest również zachowanie odpowiednich odległości od stolika tak, by sylwetka nie była za bardzo nachylona.

 

Istotne jest również robienie sobie przerw od siedzenia przy nim. Można na chwilę odejść i porozciągać się – szczególnie ramiona. Przydatne będzie zrobienie kilku przysiadów, a dla zrelaksowania karku można porobić głową powolne ruchy okrężne, jak również spojrzenie się na lewo, prawo, w górę oraz dół.

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
perfumowana
Czas publikacji:
wtorek, 11 lipca 2017 10:59

Polecane wpisy